wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji sztachet z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów wersja płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz